Weerbericht:
Opklaringen. Morgen zonnig
Verkeersinformatie:
Geen files

Brandweer kreeg 72 meldingen, rustiger dan vorig jaar

Toegevoegd: 01-01-2021, 12.39 uur - Update: 01-01-2021, 12.47 uur
Een buitenbrand in Middelburg op Oudejaarsavond.
Een buitenbrand in Middelburg op Oudejaarsavond.
© Foto: Roland de Jong
Door: Roland de Jong

MIDDELBURG - Een stuk rustiger dan vorig jaar maar niet veel rustiger dan tijdens de afgelopen jaren. Dat was de jaarwisseling voor de Zeeuwse brandweer.


Op oudjaarsdag en in de nacht van 2020 naar 2021 werd de brandweer in totaal 72 keer ingezet, zo meldt de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ). Vorige jaarwisseling was het relatief druk met 89 meldingen. In de jaren ervoor lag het aantal meldingen ergens in de 70, zo blijkt uit een overzicht van de Veiligheidsregio.

De dag begon gisteren tragisch met een fatale brand in Zonnemaire. Later waren er diverse meer jaarwisseling-gerelateerde incidenten zoals buitenbranden en containerbranden. Al deze incidenten konden met één blusvoertuig worden afgehandeld, soms werd een hoogwerker of ladderwagen gealarmeerd.

De brandweer rukte ook enkele keren uit voor automatische brandmeldingen en een enkele liftopsluiting. Bij 14 van de 72 meldingen werd met spoed uitgerukt omdat mogelijk gevaar voor personen en/of dreiging voor uitbreiding bestond, zo meldt de VRZ. Er is geen agressie of geweld tegen brandweerpersoneel gemeld.

Overzicht aantal incidenten per gemeente (Bron: VRZ)

Gemeente2020-
2021
2019-
2020
2018-
2019
2017-
2018
2016-
2017
Gemiddelde
Borsele236253,6
Goes724755
Hulst010010,4
Kapelle020200,8
Middelburg161617101414,6
Noord-Beveland210221,4
Reimerswaal843244,2
Schouwen-Duiveland6102725,4
Sluis585204
Terneuzen4981087,8
Tholen206132,4
Veere38 223
Vlissingen172524243024
Totaal728979717677,4

Locatie op de kaart

Reageer op dit bericht

Reacties

Nieuwe reactie plaatsen:

Alle ingestuurde reacties worden voor publicatie door de redactie beoordeeld. De redactie behoudt zich het recht voor om de reactie zonder opgaaf van redenen te weigeren of in te korten. Bij het insturen van een reactie geeft u ons toestemming de ingevoerde persoonsgegevens te verwerken. Lees hier alle regels over het plaatsen van reacties. U mag 750 tekens gebruiken voor uw reactie.

Zelf reageren? Lees hier de spelregels.

Aantal tekens
0 van 750
bram goeree (1-1-2021 om 13:45)
dat noemen ze dan een ''rustig '' oud en nieuw dus dat betekend dat dit er allemaal bij hoort ik vind van niet
Cookie-instellingen beheren