Door: Eugène Harthoorn
SLUISKIL - Demonstranten van Extinction Rebellion hebben vanmorgen de toegangspoorten van Yara in Sluiskil geblokkeerd. Er kan geen verkeer in en uit. De politie heeft meerdere demonstranten aangehouden.
In de loop van de morgen wierpen de demonstranten een blokkade op op de Industrieweg. De demonstranten roepen op om de fossiele subsidies te stoppen. Deze actie is een onderdeel van de actie "STORM". Meerdere demonstranten hangen in matrixborden. Daarnaast hebben enkele demonstranten zich vastgeketend.
Een woordvoerder van Yara laat desgevraagd weten dat de organisatie het recht op demonstreren respecteert. De bedrijfsvoering gaat wel gewoon door. De organisatie heeft contact met politie en beveiliging. Het vrachtverkeer dat gehinderd wordt, zorgt nog niet voor financiële problemen.
De woordvoerder van politie laat weten dat het toegestaan is om te demonstreren. Mochten er strafbare zaken worden uitgevoerd, dan wordt er ingegrepen. Een helikopter van de politie hangt boven de locatie en een droneteam van de politie is zojuist ter plaatse gekomen. Er zijn enkele demonstranten aangehouden. Zij bevonden zich op het terrein van Yara maar zijn vrijwillig vertrokken. De politie laat weten dat op basis van het demonstratierecht zij weer zijn vrijgelaten.
Zie ook:
Scroll naar beneden voor foto's
Reageer op dit bericht
Reacties
Nieuwe reactie plaatsen:
Alle ingestuurde reacties worden voor publicatie door de redactie beoordeeld. De redactie behoudt zich het recht voor om de reactie zonder opgaaf van redenen te weigeren of in te korten. Bij het insturen van een reactie geeft u ons toestemming de ingevoerde persoonsgegevens te verwerken. Lees hier alle regels over het plaatsen van reacties. U mag 750 tekens gebruiken voor uw reactie.
Zelf reageren? Lees hier de spelregels.
Yep (14-3-2025 om 20:19)
gelukkig heeft , zoals gewoonlijk , de politie niets gedaan......slaapzaam en ????
anneke (14-3-2025 om 19:42)
ik zag voor het politie bureau een grote bus staan met geblindeerde ramen en er naast nog een aantal politie auto;s dit kost natuurlijk veel geld ;;en om het nu goed te laten verlopen kunt u de de volgende x dat er weer van deze wegafzetters komen ;; hun allemaal in de grote bus inladen richting cadsand brengen en vandaar uit;; zelf terug laten lopen vanwaar ze gekomen zijn ik denk dat de dames en heren zich dan wel bedenken nog eens ergens de boel op stelten zetten
p (14-3-2025 om 19:38)
Ik vraag me af waarom er zoveel aandacht aan besteed word??? Laat ze lekker doen, zonder er aandacht aan te schenken, dan houd het volgens mij snel op. Laat beveiliging van de fabriek dit op lossen.!
Alex (14-3-2025 om 19:07)
Ik zelf ben sinds 2013 vegan, maar dit soort acties komen mijn strot uit. Beter op een constructieve manier bezig zijn met "bewustwording". Hetzelfde als het opdringen voor een plantaardige levensstijl , wat de reclames tot vervelens toe laten zien. Mijn vrouw eet vlees , kip, en vis, en ik laat ze in haar waarde. Een ieder moet zelf weten hoe hij / zij wilt leven cq eten. En op de weg gaan liggen, of de boel saboteren zal meer agressie, en onbegrip opwekken , dan zelf iets ( aan jezelf) te veranderen. De reden dat ik veganist ben is dat ik ontzettend veel van dieren hou. De keuze ligt bij de persoon zelf, want we moeten al genoeg.
Fransiscus (14-3-2025 om 19:00)
Er wordt nog steeds veronderstelt dat die lui van XR werkloze nietsnutten zijn. Wel, dit soort demonstraties ís hun werk/ beroep. Ze worden gefinancierd door rijke belanghebbenden. Kijk eens naar het materiaal waar deze kleine groepen demonstranten mee aan komen, zoals dat spandoek. Dat ziet er professioneel uit en is niet goedkoop om te producren in 1 oplage.
R (14-3-2025 om 18:49)
Ze vergeten dat de mensen die bij yara werken hun uitkering betalen. Die gasten hebben het dunste woordenboek want er staan geen werkwoorden in.
Eerste |
Vorige |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Volgende |
Laatste |