Weerbericht:
Van het westen uit meer bewolking
Verkeersinformatie:
Geen files

Drie jaar cel geëist voor woningoverval Terneuzen

Toegevoegd: 30-04-2025, 14.36 uur
Drie jaar cel geëist voor woningoverval Terneuzen
© Foto: HVZeeland.nl (archief)
Door: Ad Roos

MIDDELBURG - Het gebeurt welk vaker in de Middelburgse rechtbank dat verklaringen van verdachten afwijken van die van het slachtoffer, maar vandaag stonden die wel erg  haaks op elkaar. De officier van justitie eiste vandaag straffen voor een overval in Terneuzen.

Voor de officier van justitie was niettemin klip en klaar: de 50-jarige Terneuzenaar R. V. en zijn 36-jarige vriendin M. J. hebben eind juli vorig jaar aan de Bellamystraat in Terneuzen een woningoverval gepleegd. Punt uit. Daarvoor eiste hij tegen de man een celstraf van drie jaar. De vrouw hoorde eveneens drie jaar cel tegen zich eisen, maar dan met een half jaar voorwaardelijk en een contactverbod.

Die dag belde een Poolse vrouw aan de  deur en vroeg of ze iets te drinken kon krijgen. Niet veel later werd de vrouw gebeld, werd er een ruit van de voordeur ingeslagen en stapt V. binnen en bedreigde en mishandelde vervolgens de bewoner. Het duo vertrok met de portemonnee en twee telefoons van het slachtoffer. Later bleek dat er flink met de pas is gepind en geshopt in Zelzate.

Het verhaal van de man en de vrouw is dat zijn naar het adres in Terneuzen was gegaan omdat ze daar mogelijk zou gaan schoonmaken, maar dat het de man eigenlijk om seks zou gaan. Ze wist V. te bellen, die kwam en zag door een ruitje het slachtoffer met de broek op zijn knieën staan. Hij sloeg het ruitje kapot, stapte de woning binnen en verdween samen met de vriendin plus de pinpas van het slachtoffer naar België. De pas was niet gestolen, maar gekregen als een soort  'goedmakertje', was hun verklaring.

Dankzij beelden op  Opsporing Verzocht kon het stel worden aangehouden. De rechtbank doet over twee weken uitspraak in deze zaak.

 

Reageer op dit bericht

Reacties

Nieuwe reactie plaatsen:

Alle ingestuurde reacties worden voor publicatie door de redactie beoordeeld. De redactie behoudt zich het recht voor om de reactie zonder opgaaf van redenen te weigeren of in te korten. Bij het insturen van een reactie geeft u ons toestemming de ingevoerde persoonsgegevens te verwerken. Lees hier alle regels over het plaatsen van reacties. U mag 750 tekens gebruiken voor uw reactie.

Zelf reageren? Lees hier de spelregels.

Aantal tekens
0 van 750
Yep (1-5-2025 om 18:21)
als dit het Nieuwe beleid wordt , van de DDR666 rechters, dan mogen ze flink , veel gevangenissen gaan bouwen.....(SARCASME OFF)
bram goeree (30-4-2025 om 18:00)
3 jaar is eigenlijk nog te weinig .maar oke laat ze daarbovenop ook maar alles terug betalen ,dan begint het erop te lijken
Cookie-instellingen beheren