Door: Eugène Harthoorn
TERNEUZEN - Donderdagavond controleerden toezichthouders van de gemeente op kamerverhuur aan arbeidsmigranten. Zij controleerden 38 woningen in Axel, Sas van Gent, Sluiskil en Terneuzen. De toezichthouders stelden verschillende overtredingen vast.
In totaal hadden 24 woningen niet de vereiste vergunning voor verhuur aan arbeidsmigranten. In vijf woningen ontbraken rookmelders of rookmelders werkten niet. In vijf woningen stelden de toezichthouders overtredingen vast van het Besluit bouwwerken leefomgeving. Dit betreffen bouwkundige zaken, zoals veilig gebruik van de trap of schimmel op de muren door onvoldoende ventilatie.Op twee adressen was sprake van het onjuist scheiden van huishoudelijke afvalstoffen in containers. In totaal waren 82 arbeidsmigranten niet aangemeld in de basisregistratie personen (BRP) van de gemeente. Eén eigenaar handelt in strijd met de voorschriften van de verleende omgevingsvergunning. Vijf woningen moeten de toezichthouders opnieuw controleren.
Eigenaren van negen woningen gebruiken de woningen nu volgens de geldende regels. Dit na een eerdere controle en aanschrijving door de gemeente.
De gemeente controleerde op vergunningen voor kamerverhuur, Omgevingswet, het Besluit bouwwerken leefomgeving, overbewoning, overlast voor de omgeving, uitbuiting (bijvoorbeeld economische of seksuele uitbuiting) en registratie in de Basisregistratie Personen. Ook keken de toezichthouders of de brandveiligheidsvoorschriften in acht werden genomen. Ze keken naar de aanwezigheid en werking van rookmelders, blusmiddelen en een goedgekeurde cv-installatie. Iedereen werkte mee.
Reageer op dit bericht
Reacties
Nieuwe reactie plaatsen:
Alle ingestuurde reacties worden voor publicatie door de redactie beoordeeld. De redactie behoudt zich het recht voor om de reactie zonder opgaaf van redenen te weigeren of in te korten. Bij het insturen van een reactie geeft u ons toestemming de ingevoerde persoonsgegevens te verwerken. Lees hier alle regels over het plaatsen van reacties. U mag 750 tekens gebruiken voor uw reactie.
Zelf reageren? Lees hier de spelregels.
je reinste broodroof (10-5-2025 om 13:22)
@ Baan kwijt aan Polen; De technische term het zijn collaborateurs, afgekeurd voor hun eigen leger idd golddiggers op zoek maar het goud hier is het wegdek, het wordt heel veel zuigen voor een knaak een herhaling van de leugen, express niet aanmelden; als zwartwerker aan de gang ze gaan gebroken retour zonder gratis cursus nederlands
Baan kwijt aan Polen (10-5-2025 om 11:31)
Gelijk terug sturen, en Nederlanders op die werkplek zetten
Ze halen ook de leefbaarheid in een wijk omlaag.
Ik (10-5-2025 om 09:59)
Mijn mening je hebt helemaal gelijk,ik denk er hetzelfde over.
Die werkgevers betalen ook geen eerlijk loon aan die buitenlanders.
Verplicht eigen volk aan het werk zetten, niet willen of met smoesjes weg willen komen dan geen geld, buiten de echte mensen die niet kunnen dan.
Ze willen tegenwoordig niet meer werken omdat ze meer krijgen en er allerlei potjes zijn om ze te belonen.
Loes (9-5-2025 om 23:04)
Wanneer worden dit soort controles ook in Goes gedaan?
Ook in Goes niet altijd frisse zaken wb behuizing arbeidsmigranten.
Tnt alleen nog maar van, nogal wat aan, controles in Terneuzen gelezen.
Sara (9-5-2025 om 21:31)
Schimmel op de muren door slecht ventileren ligt niet aan de verhuurder, onjuist scheiden van afval ook niet.
Mensen niet aangemeld bij de gemeente... vaak is dat niet bekend dat dat verplicht is.
Rookmelders die er niet zijn cq niet werken, ook dat is aan de bewoners!
Waar werken deze mensen? Werkgever heeft naam en adres, toch?
Waarom geeft werkgever dat niet door aan de gemeente?
Er wordt te veel gepamperd voor de buitenlandse werknemers. Gebeurt dat met ons ook als we in het buitenland willen gaan wonen en werken?
bram goeree (9-5-2025 om 19:46)
ach hoe vaak heb ik dit al niet voorbij zien komen en dit zal zeker niet de laatste keer zijn .lost dit nu een voorgoed op ipv iedere keer pappen en nat houden .aankappen en sluiten die zooi
Eerste |
Vorige |
|
1 |
2 |
|
Volgende |
Laatste |