Weerbericht:
Wolkenvelden, af en toe regen. Morgen perioden met zon
Verkeersinformatie:
Geen files

Aantal coronabesmettingen steeg in week met 23 procent

Toegevoegd: 12-10-2020, 18.54 uur - Update: 12-10-2020, 19.15 uur
Aantal coronabesmettingen steeg in week met 23 procent
© Foto: HVZeeland.nl
Door: Roland de Jong

MIDDELBURG - Het aantal ‘positieve’ coronatest in onze provincie is afgelopen week met ruim 23 procent gestegen ten opzichte van vorige week. Dat blijkt uit cijfers die het RIVM vandaag bekend heeft gemaakt.


Het aantal coronabesmettingen in Zeeland staat sinds vandaag op 1.891. Op 5 oktober lag dit aantal nog op 1.537. Er was dus sprake van een toename van 354 personen oftewel ruim 23 procent. Sinds 3 augustus, toen het aantal besmettingen nog op 880 lag, nam het aantal coronabesmettingen in de provincie wekelijks toe met zo’n 4,4 procent.

Vanaf 21 september groeit het aantal ‘positieve’ tests harder. In de periode van 14 tot 21 september groeide het aantal besmettingen van 1.139 naar 1.246: een toename van bijna 9,4 procent. De week erna liep het aantal tests met 7,8 procent op en tussen 28 september en 5 oktober steeg het aantal Zeeuwse coronabesmettingen van 1.342 naar 1.537: een stijging van 14,53 procent.

Deze week
In de afgelopen week is niet echt een heel veranderend beeld te zien qua besmettingen. Vandaag werden weer 50 nieuwe besmettingen gerapporteerd. Gisteren waren dat er 71 en in de dagen ervoor wisselde dit aantal tussen de 37 en de 62. De meeste besmettingen waren afgelopen week in de gemeenten Goes, Reimerswaal, Schouwen-Duiveland en Tholen.

Persconferentie
Ook in de rest van de land is geen duidelijke daling te zien voor wat betreft het aantal coronabesmettingen. Dat baart de regering zorgen. De recentste aanscherping van coronamaatregelen had namelijk moeten leiden tot een zichtbare daling van het aantal 'positieve' COVID-tests, maar die blijft dus uit. Om deze reden zullen morgenvond tijdens een nieuwe persconferentie naar verwachting nieuwe maatregelen worden aangekondigd.

Gisteren liet Jan Lonink, voorzitter van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) weten dat ondanks het feit dat het aantal coronabesmettingen in Zeeland relatief laag is in vergelijking met andere regio's, ook in Zeeland extra alertheid is geboden. "Om ons heen en ook in onze regio zien we de laatste week het virus weer aan terrein winnen. Ook wij hebben te maken met een toename van besmettingen en ook hier staat daardoor het testen en bron- en contactonderzoek onder druk. Het niveau ‘zorgelijk’ (dat Zeeland sinds 10 oktober heeft op het coronadashboard van de overheid, red.) onderstreept dat we ons bewust moeten zijn van de risico’s en het belang van de maatregelen. Want cruciaal blijft ons gedrag, zoals 1,5 meter afstand houden, drukte vermijden en handen wassen.”

Zeeuwse coronacijfers afgelopen week (Bron RIVM / CoronaWatchNL)

Gemeente1211109876Totaal
Borsele310367323
Goes4646115440
Hulst662832128
Kapelle210330110
Middelburg244533425
Noord-Beveland340240114
Reimerswaal11104553644
Schouwen-Duiveland4155654342
Sluis02000002
Terneuzen355555432
Tholen798585648
Veere13013019
Vlissingen4511464337
Totaal50714353623837354


Ontwikkeling Zeeuwse coronacijfers (Bron RIVM / CoronaWatchNL)

Gemeente12-105-1028-921-914-97-931-824-817-810-83-8
Totaal1.8911.5371.3421.2461.1391.0901.0541.022968918880
Toename23,03 %14,53 %7,7 %9,39 %4,5 %3,42 %3,13 %5,58 %5,45 %4,32 %5,39 %
Vragen over het Coronavirus?
Informatie hierover vind je op Thuisarts.nl. Heb je klachten die kunnen passen bij het nieuwe coronavirus? Maak dan een afspraak om je te laten testen. Dit kan via www.coronatest.nl of via het telefoonnummer 0800-1202. Veelgestelde vragen en antwoorden vind je bij het RIVM. Je kunt ook het landelijke informatienummer 0800-1351 bellen.

In ons nieuwsdossier vind je al onze berichten over het Coronavirus (COVID-19) terug.

Locatie op de kaart

Reageer op dit bericht

Reacties

Nieuwe reactie plaatsen:

Alle ingestuurde reacties worden voor publicatie door de redactie beoordeeld. De redactie behoudt zich het recht voor om de reactie zonder opgaaf van redenen te weigeren of in te korten. Bij het insturen van een reactie geeft u ons toestemming de ingevoerde persoonsgegevens te verwerken. Lees hier alle regels over het plaatsen van reacties. U mag 750 tekens gebruiken voor uw reactie.

Zelf reageren? Lees hier de spelregels.

Aantal tekens
0 van 750
Aad (13-10-2020 om 14:23)
Ik zag een stuk waar staat, dat er tussen afgelopen, zondagochtend en maandagochtend 6857 besmettingen bij zijn gekomen. maar als alles volgens de afspraak loopt van de regering kan dit niet, want dit zijn testen van woensdag/ donderdag/vrijdag want je moet twee a driedagen wachten op de uitslag. en de regering heeft gezegd, na het weekend moet het dalen, dus dan moet je eigenlijk de testen van zaterdag/zondag/maandag nakijken dan pas heb je een duidelijk beeld.
Cookie-instellingen beheren