Weerbericht:
In het zuiden nevelig, elders opklaringen, morgen bewolkt en later regen
Verkeersinformatie:
Geen files

Zeeland naar 'ernstig' op coronadashboard

Toegevoegd: 05-11-2020, 22.00 uur - Update: 05-11-2020, 22.28 uur
Zeeland naar 'ernstig' op coronadashboard
© Foto: HVZeeland.nl (archief)
Door: Roland de Jong

MIDDELBURG - De situatie rond het coronavirus is sinds vandaag in onze provincie ‘ernstig’ volgens het coronadashboard van de Rijksoverheid. Afgelopen week kwamen er in Zeeland bijna net zoveel ‘positieve’ tests bij als in de gehele eerste golf.


Om tot een risiconiveau te komen wordt gekeken hoe de situatie rond het coronavirus zich in een regio ontwikkelt: positief of negatief. Het Rijk, de GGD's, het RIVM en de veiligheidsregio's beoordelen samen de situatie. Hierbij wordt onder meer gekeken naar hoe snel het aantal nieuwe besmettingen oploopt, of er extra maatregelen zijn voor kwetsbare groepen en hoe effectief het bron- en contactonderzoek nog is. Ook wordt gekeken naar hoe goed de maatregelen in de regio worden nageleefd en of er nog voldoende zorg beschikbaar is. De minister van VWS stelt vervolgens vast in welk risiconiveau een regio zit.

Een regio gaat in principe van ‘zorgelijk’ naar ‘ernstig’ als er in een week meer dan 150 positieve testuitslagen per 100.000 inwoners zijn. Of als meer dan 10 procent van de afgenomen testen positief is. Zeeland is de laatste regio die naar 'ernstig' gaat'. De drie noordelijke provincies en Limburg-Zuid zitten ook allemaal in het niveau 'ernstig' maar stonden hier al sinds 13 oktober en 28 oktober op. De rest van het land bevindt zich in risiconiveau 'zeer ernstig'.

De Rijksoverheid zegt in het algemeen over het risiconiveau ‘ernstig’: “Hard ingrijpen is noodzakelijk om verdere escalatie te voorkomen en terug te keren naar een beheersbare situatie. Het aantal nieuwe besmettingen neemt snel toe. Intensief maatwerk is nodig om kwetsbare groepen te beschermen. Het bron- en contactonderzoek is niet meer effectief, waardoor het zicht op de verspreiding afneemt. Maatregelen worden onvoldoende nageleefd. De zorgcapaciteit is onvoldoende. Maatregelen zijn erop gericht om (regionale) overbelasting van de zorg te voorkomen, kwetsbaren te beschermen en weer zicht op de verspreiding van het virus te krijgen.”

Ook vandaag werden door het RIVM weer flink wat nieuwe 'positieve' Zeeuwse coronatests gemeld: 158, een nieuw dagrecord. Inmiddels is het aantal Zeeuwse 'positieve' tests volgens het RIVM opgelopen tot 4.119. In de afgelopen zeven dagen nam het aantal ‘positieve’ tests toe met 865, bijna net zoveel als het totaal in de eerste golf. Op 1 augustus stond het aantal Zeeuwse 'positieve' coronatests namelijk nog op 867. Belangrijke noot is wel dat in de eerste coronagolf veel minder intensief werd getest.  Het aantal sterfgevallen stond op 1 augustus nog op 69, het aantal ziekenhuisopnames op 151. Deze aantallen liggen vandaag de dag op respectievelijk 82 en 181.

Actuele Zeeuwse coronacijfers (Bron RIVM / CoronaWatchNL)

GemeentePositieve
totaal sinds
uitbraak maart
stand 28-10-20
Positieve tests
totaal sinds
uitbraak maart
stand 05-11-20
Verschil
sinds
30-10-20
Borsele15117827
Goes40748275
Hulst269378109
Kapelle9010515
Middelburg330434104
Noord-Beveland688315
Reimerswaal21026454
Schouwen-Duiveland35042575
Sluis9315764
Terneuzen439569130
Tholen421535114
Veere1221297
Vlissingen30438076
Totaal3.2544.119865

 

Vragen over het Coronavirus?
Informatie hierover vind je op Thuisarts.nl. Heb je klachten die kunnen passen bij het nieuwe coronavirus? Maak dan een afspraak om je te laten testen. Dit kan via www.coronatest.nl of via het telefoonnummer 0800-1202. Veelgestelde vragen en antwoorden vind je bij het RIVM. Je kunt ook het landelijke informatienummer 0800-1351 bellen.

In ons nieuwsdossier vind je al onze berichten over het Coronavirus (COVID-19) terug.

Locatie op de kaart

Reageer op dit bericht

Reacties

Nieuwe reactie plaatsen:

Alle ingestuurde reacties worden voor publicatie door de redactie beoordeeld. De redactie behoudt zich het recht voor om de reactie zonder opgaaf van redenen te weigeren of in te korten. Bij het insturen van een reactie geeft u ons toestemming de ingevoerde persoonsgegevens te verwerken. Lees hier alle regels over het plaatsen van reacties. U mag 750 tekens gebruiken voor uw reactie.

Zelf reageren? Lees hier de spelregels.

Aantal tekens
0 van 750
@ bussing (6-11-2020 om 21:11)
Overal in Europa dragen ze al maanden mondkapjes... En zie het resultaat. In de supermarkt vinden amper besmettingen plaats. Iets met kennis
Puit (6-11-2020 om 18:41)
Gooi de grenzen dicht. Sinds de winkels in België dicht zijn loopt het hier vol met onze zuiderburen. Ga in het weekend maar eens kijken in bv. Sluis
Joop (6-11-2020 om 17:52)
Zoals verwacht, niet vreemd toch als je de scholen gewoon openlaat. En maar blijft drammen dat de horeca de grootste besmetter zou zijn. Het bewijs is inmiddels wel geleverd. Ook het dragen van niet medische mondkapjes heeft inmiddels wel bewezen dat we daar snel afscheid van moeten gaan nemen, in België en Frankrijk heeft het ook niet gewerkt. We moeten terug naar de maatregelen van maart en stoppen met onzinnige maarteregel die geen enkele bijdrage leveren. Dan alleen de mensen gek maken.
M.M. Busing (6-11-2020 om 11:03)
Dat de uitbreiding van corona maar doorgaat lijkt mij logisch. Er lopen nog steeds veel te veel mensen in de supermarkt zonder mondkapje op.
Zuster kate (6-11-2020 om 08:08)
De mensen van buiten de provincie, die zich hier laten testen, worden ook hier geteld als ze besmet zijn, dus het beeld vertekent zich een beetje