Weerbericht:
In het zuiden nevelig, elders opklaringen, morgen bewolkt en later regen
Verkeersinformatie:
Geen files

Vijf nieuwe ziekenhuisopnames, twee overlijdens

Toegevoegd: 13-11-2020, 14.51 uur - Update: 13-11-2020, 15.22 uur
Vijf nieuwe ziekenhuisopnames, twee overlijdens
© Foto: HVZeeland.nl
Door: Roland de Jong

MIDDELBURG - Na een daling van het aantal Zeeuwse coronabesmettingen zijn gisteren en vandaag weer meer positieve coronatests gemeld. Vandaag meldt het RIVM ook weer vijf nieuwe ziekenhuisopnames en twee overlijdens. Landelijk neemt het aantal coronabesmettingen ook weer toe.


Het aantal Zeeuwse besmettingen nam de afgelopen tijd net als in de rest van het land toe. Sinds vorige week zaterdag (7 november) daalde het aantal nieuwe besmettingen echter weer onder de 100 per dag. Gisteren gingen we hier met 131 fors overheen. Vandaag zijn het er 116. Het totaal aantal Zeeuwse besmettingen staat nu op 4.887, op 1 augustus stond het aantal Zeeuwse 'positieve' coronatests nog op 867.

Waar er gisteren nog één nieuwe ziekenhuisopname van een coronapatiënt werd gemeld (een inwoner van de gemeente Tholen), zijn vandaag nog eens vijf Zeeuwen opgenomen. Het gaat om inwoners van de gemeenten Goes (1x), Hulst (1x), Kapelle (1x), Veere (1x) en Schouwen-Duiveland (1x). De personen die nu zijn overleden, komen uit de gemeente Hulst en de gemeente Schouwen-Duiveland. Het totaal aantal ziekenhuisopnames staat nu op 194, het aantal overlijdens op 85. Het aantal sterfgevallen lag op 1 augustus op 69, het aantal ziekenhuisopnames op 151.

Actuele Zeeuwse coronacijfers (Bron RIVM / CoronaWatchNL)
Het aantal positieve Zeeuwse coronatests per dag deze week.

PeriodeMa
9
Di
10
Woe
11
Do
12
Vr
13
Gemeente-
totaal
ma t/m vr
Borsele3634218
Goes7969839
Hulst1271317857
Kapelle211004
Middelburg107212435
Noord-Beveland011327
Reimerswaal1331513
Schouwen-Duiveland3294927
Sluis1381319558
Terneuzen131213311786
Tholen1182113163
Veere3234921
Vlissingen4211161649
Dagtotaal826880131116 
Vragen over het Coronavirus?
Informatie hierover vind je op Thuisarts.nl. Heb je klachten die kunnen passen bij het nieuwe coronavirus? Maak dan een afspraak om je te laten testen. Dit kan via www.coronatest.nl of via het telefoonnummer 0800-1202. Veelgestelde vragen en antwoorden vind je bij het RIVM. Je kunt ook het landelijke informatienummer 0800-1351 bellen.

In ons nieuwsdossier vind je al onze berichten over het Coronavirus (COVID-19) terug.

Locatie op de kaart

Reageer op dit bericht

Reacties

Nieuwe reactie plaatsen:

Alle ingestuurde reacties worden voor publicatie door de redactie beoordeeld. De redactie behoudt zich het recht voor om de reactie zonder opgaaf van redenen te weigeren of in te korten. Bij het insturen van een reactie geeft u ons toestemming de ingevoerde persoonsgegevens te verwerken. Lees hier alle regels over het plaatsen van reacties. U mag 750 tekens gebruiken voor uw reactie.

Zelf reageren? Lees hier de spelregels.

Aantal tekens
0 van 750
Joop (14-11-2020 om 18:50)
@Yeah! Onzin in Italië was het ook warm. Het virus is niet gevoelig voor temperatuur. In Nieuw-Zeeland hebben ze een regering die weet hoe ze dit aan moeten pakken. En dat is de grenzen hermetisch dicht houden. Wil je toch het land in dan moet je twee weken het hotel in.
Wim (14-11-2020 om 07:40)
Wederom weer een stijging in Zeeland wat zeer jammer is wat maken wij het moeilijk als we de regels gebruiken die bij een ieder bekent is en telkens weer misbruiken op deze manier komen we er nooit van af en dat ligt aan ons zelf
Ja-Ja (14-11-2020 om 06:39)
Ga eens vragen naar leeftijd ,gezondheid en onderliggende ziektes van overleden personen.Waarom niet?Redactie En of personen alleen aan de coronavirus zijn overleden. Ik ben nog steeds niet overtuigd van eerlijke coronameldingen.Ik zeg niet dat corona niet bestaat maar de GRIEP word erg onderschat en niet meer gemeld.Waarom niet? omdat ze bij corona worden geteld. En bij de zogenaamde eerste coronagolf zijn veel fouten gemaakt waardoor er veel mensen stierven of nu nog problemen hebben met ademhalen.Enz. Dit kwam niet door de verplegend personeel maar door de 'hogere' wijsneuzen die er niet veel van wisten.oa RIVM-enz Kom maar weer op met jullie angst berichten, richting dit stukje.Wel eerst goed lezen
Yeah! (14-11-2020 om 05:07)
@joop: In Nieuw Zeeland heb je een totaal ander klimaat. Heel het jaar door zomer als ware, en hoeveel doden hadden wij in juni en juli?
Joop (13-11-2020 om 18:49)
De scholen open laten en denken dat je met een mondkapje dit virus kan terug dringen pff. Ga volledig in lock down en hou de grenzen dicht net als in Nieuw-zeeland. Daar is alles weer als normaal!.
Importzeeuw (13-11-2020 om 17:55)
Zou het niet handiger zijn als het aantal testen ook per dag vermeld werd. Dan creëren jullie een veel eerlijker beeld. Van de week was er in het nieuws te lezen dat er minder getest werd en als dat nu weer op niveau is, is het ook logischer dat cijfers zo heen en weer schieten.